Viktor Orban fot.: www.parlament.hu
Viktor Orban fot.: www.parlament.hu

Komisja Europejska znowu na kursie kolizyjnym z praworządnością

Według „Financial Times” eurokraci pracują nad planem awaryjnym dla Ukrainy, który ma wynieść 20 mld euro. Program ma ominąć sprzeciw Węgier i szybko przekazać środki finansowe dla Kijowa.

Według „Financial Times” eurokraci pracują nad planem awaryjnym dla Ukrainy, który ma wynieść 20 mld euro. Program ma ominąć sprzeciw Węgier i szybko przekazać środki finansowe dla Kijowa.

Informacje podane przez brytyjski dziennik pokazują kolejną próbę ominięcia zapisów traktatowych przez nadinterpretowanie prawnego mechanizmu funkcjonowania Unii Europejskiej. Tym razem takim rozwiązaniem ma być finansowanie z środków pochodzących z pożyczki, które rzekomo mogłoby ominąć sprzeciw Węgier. Komisja Europejska pożyczyłaby na rynkach kapitałowych 20 mld euro i przekazała je Ukrainie.

Takie rozwiązania pokazują, że Komisja Europejska nie liczy się w żaden sposób z porządkiem prawnym Unii Europejskiej, a przeciwności stara się rozwiązywać poprzez przejmowanie kompetencji, których jej nikt nie przekazywał

– przekonuje Mariusz Piotrowski inicjator kampanii AkcjaEwakuacjaZEu.

Do tematu odniósł się również portal Onet, który jest częścią anglosaskiego koncernu Ringier Axel Springer Media AG. Przekonuje on, że unijni urzędnicy mają dość ulegania Budapesztowi. W materiale zabrakło imion i nazwisk autorów tego stwierdzenia. Portal dodaje, że w UE pojawiają się głosy, aby reaktywować procedurę art. 7 Traktatu o UE o naruszeniu praworządności, która mogłaby skutkować zawieszeniem prawa głosu Węgier.

Stanowisko kierownictwa kampanii jest tu jednoznaczne mów Mariusz Piotrowski:

Kolejny raz eurokraci pokazują, że prawo, które miało chronić interesy państw członkowskich jest dla nich wyłącznie środkiem do celu jakim jest podporządkowanie sobie narodów w Europie. Dzisiaj każdy Polak powinien zadać sobie pytanie – kto kontroluje Komisję Europejską w zakresie praworządności? Stajemy tu po stronie Węgier i będziemy o tej sprawie informować na ulicach polskich miast Polaków.

Jeżeli popierasz nasze działania❗️

Jeżeli pragniesz zwyciężyć tak samo jak my❗️

To pamiętaj, że na każdą wojnę potrzebni są:
✍🏻 ochotnicy do walki i 👍🏻 fundusze.

My już wybraliśmy, a Ty?

ORGANIZATOR:

Fundacja Kampanii Społecznych

im. św. Stanisława Papczyńskiego

ul. Rotmistrza Pileckiego 36
44-335 Jastrzębie-Zdrój

KRS: 0000835484 |  NIP: 6332241694 | REGON: 385888369
Bank Pekao: 38 1240 1330 1111 0010 9884 5751

OBSERWUJ KAŻDY NASZ RUCH: